| Blogi postitused

Milliseid vahest isegi kummalisi nimesid antakse taimedele. Uurime mida siis antud taim endast kujutab.

On taimeliik teeleheliste sugukonnast. Taime kasutatakse India traditsioonilises meditsiinis ajurveedas. Ta on pärismaine Austraalias ja Indias.

Tema põhiline hea omadus on see, et õitsemine on pikaajaline – kuni öökülmadeni. Erilist tähelepanu väärivad uudissordid „Snowtopia“ ja „Bluetopia“, mida on võimalik paljundada seemnete ja võimaldavad toime tulla ilma tülika vegatiivse paljundamiseta.

Suutera ehk vesikaak (Bacopa) kuulub mailaseliste sugukonda (Scrophulariaceae). Vesikaagi perekonda kuulub umbes 130 liiki nii ühe-kui mitmeaastaseid taimi, mis looduses on levinud põhiliselt Lõuna-Aafrikas. Taimed kompaktsed, lehed ovaalsed, paiknevad varrel kogu ulatuses vastastikku. Õied on väikesed ja asetsevad lehestiku pinnal – valgetes, roosades ja purpursetes värvitoonides.
Aianduses kasvatatakse tavaliselt Bacopa amplexicaulis, säsi –vesikaaki (Bacopa monniera , südajat Bacopa cordata) ja suureõielist vesikaaki (Bacopa grandiflora).
Südajas vesikaak on põõsasjas, kuni 60 cm kõrge. Lehed ovaal-südajad, õied valged, viie kroonlehega. Õitseb terve suve kuni külmadeni. Enamtuntud on sort “Snow Flake”.
Suureõieline vesikaak on kuni 1m pikkade väätidega. Õied lavendlikarva punased. Sort “Pink Domino” õitseb terve suve külmadeni välja.

Vesikaak sobib hästi rippkorvidesse: ta kasvab kiiresti ja moodustab varsti uhke kaskaadi. Tänu omadusele hõivata vaba pind, kasutatakse teda ka pinnakattetaimena konteinerites, samuti kiviktaimlate ja veesilmade kujundamisel.
On soojalembene, seepärast kaevatakse taimed sügisel enne öökülmi välja ja istutatakse pottidesse, mis viiakse hoiuruumi, kus nende eest hoolitsetakse kuni järgmise kasvuperioodini. Sel viisil võib vesikaaki pidada ka toataimeks.

Loodame, et keegi sai inspiratsiooni ja katsetab seda põnevat taime. Kui kellelgi on kogemusi siis palun jagage meiegagi.