| Blogi postitused

Nu nii need ongi sellised ümarad numpsikud kaktuselised.

Grusoni siilkaktus (meil rahvasuus ”kuldkera”, mõnel maal ka ”ämmatool”).

Grusoni siilkaktus ehk kullakera on toataim. Noore taimena on Grusoni siilkaktus ümmargune, vananedes muutub kujult sammasjaks. Püstjatel harjadel kasvavad tihedalt teravad, kuldkollased, pisut kaarjad kidakarvad.

Grusoni siilkaktusi on saada mitmes mõõdus. Müügil olevate kaktuste läbimõõt on tavaliselt 5-20 cm. Vana kullakera võib olla isegi 80-100 cm läbimõõduga. Noor taim ei õitse, aga suurel ja vanal kaktusel võivad suviti avaneda väikesed lehterjad õied, mis on värvilt kas kollased või roospunased. Grusoni siilkaktuse juured on haprad.

Nagu kaktustele ikka, meeldib ka Grusoni siilkaktusele päikeseline ja soe kasvukoht. Kui taime UV-kiirgusega tasapisi harjutada, suudab ta taluda ka suvist lauspäikest. Sobiv muld on õhurikas ja hästi vett läbilaskev Kaktuse- ja Sukulendimuld.

Väga kuiva mulla tõttu võib kaktus krimpsu tõmbuda, aga ülekastmisest mädanema hakata. Sügisel lõpetatakse kastmine, talvel ei kasteta üldse. Aprillist septembrini väetatakse 1 kord 3 nädala tagant kaktuste väetisega.

Loodan, et ehk leidsite uue kaktuse mida katsetada kasvatada.