| Blogi postitused

No nii mis puuga siis tänast blogiposti alustame, mul ei ole õrna aimugi.

On kruvipuuliste sugukonna taimeliik. Tarbe-kruvipuu on palmi meenutav igihaljas puu, mis võib kasvada 20 meetri kõrguseks.

Arvatakse, et tarbe-kruvipuu kasvuala ja kimberliidi leiukohad Aafrikas võivad viidata teemandileiukoha lähedusele.

Tarbe-kruvipuu päritolumaa pole selge. Pikka aega arvati, et taim on pärit Madagaskarilt, kuid hiljuti on pakutud sünnipaigaks Maskareenide saarestikku.

Peenike tüvi mille tipus on laiad paksud rohelised lehed. Leheservades on peenikesed hambad. Kasvukohaks sobib valgusküllane koht.

Lõhnav pandani kasutatakse laialdaselt Kagu-Aasia maade köökides. Roheline taim, millel on lehvikukujulised pikad ja peenikesed lehed. Lehti kasutatakse värskelt või närtsitatult, väljaspool kasvupiirkonda on saadaval ka külmutatud kujul. Lehtedel on kergelt pähkliline aroom. Populaarne Indoneesia, Filipiini, Malai, Tai, Vietnami ja Burma toitudes, eelkõige riisiroogades ja kookides. Mõnikord leotatakse lehti kookospiimas, mis lisatakse hiljem roale. Pandani-lehtedest põimitakse kausse, milles riisi küpsetatakse. Tais on roog gai ob vai toey koosneb pandani-lehtedesse keeratud kanatükkidest, mis praetakse õlis. Muide, lehti ei salli tarakanid.

Väga mitmekülgse otstarbega puu. Huvitav oleks teada kas meie lugejate seas on kellelgi antud puu kodus-palun andke julgelt märku.