| Blogi postitused

Millised imeliusad kelluka õied, usun et köidab iga vaatleja pilke, aga uurime lähemalt kuidas teda kasvatada!

Vahakübar (Kirengeshoma) üheliigiline perekond hortensialiste (Hydrangaceae) sugukonnas, mis pärineb Jaapani ja Kagu-Aasia mäestikest. Jaapani vahakübar (K. palmata) on tuntud ka kollase vahakübara nime all, võib kasvada kuni 1 m kõrguseks.

Nime on taim saanud vahakollaste lehterjate õite järgi, mis puhkevad hilissuvel kuni sügisel. Jaheda ja lühikese suve korral ei pruugi õitseda, kuid ilusad on ka taime lehed. Eesti oludes talvekindel, sobivate kasvutingimuste korral ei vaja talvekatet. Ulukid ei kahjusta ning seepärast on kasutatav maakodude lähedastel ja loodusliku väljanägemisega istutusaladel.

Taimel on suured (10…20 cm) munajad, sõrmroodsed veidi lõhestunud rohelised lehed ja veidi kellukja kujuga kuni 3,5 cm pikkused õied. Heaks kasvamiseks vajab poolvarjulist kuni varjulist kasvukohta. Muld peaks olema lubjavaba, huumuserikas, viljakas, vett hästi läbilaskev. Edeneb paremini koos hostade ja rodgersiatega koos kasvades. Paljundada saab seemnetega ja juurepuhma ettevaatliku jagamise teel kevadel.