| Blogi postitused

Pettuniate värvikirevus on lihtsalt lummav.

Puispetuunia on väikeseõieline ripp-petuunia, mis sobib nii amplitesse kui ka rõdukastidesse ja pottidesse istutamiseks. Puispetuunia õitseb rikkalikult väikeste, 3–5 cm suuruste õitega paljudes eri värvitoonides.

Puispetuunia on päikeselises ja soojas kasvukohas üks paremaid suvelilli, sest õitseb uskumatult rikkalikult ja väsimatult. Puispetuuniaid on nii liht-, pooltäidis- kui täidisõielisi sorte. Värvidest leidub valgele ja kirjule lisaks punase, oranži, kollase ja violetse erinevaid toone ning isegi mustjat. Kasvuviis võib olla madal, lopsakas ja põõsastuv ning rippuv või poolrippuv. Võrsete pikkus varieerub sordist sõltuvalt 40-70 cm. Lehed on kitsad.

Puispetuuniale meeldib kõige rohkem päikeseline või poolvarjuline kasvukoht ning taim talub hästi ka päikeselõõska. Varjulises kohas nii õitsemine kui kasvamine muutuvad kehvemaks. Puispetuunia talub petuuniatest kõige paremini külma ning talub ka sademeid suhteliselt hästi. Puispetuuniale sobiv muld on õhuline ja toitainerikas Suvelillemuld. Taimed istutatakse 20 cm vahedega.

Loodan, et olete oma amplid, lillekastid või muud ülesse otsinud, sest peagi tulevad petuuniad müüki.